Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów - 22 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w weekend

W niedzielne przedpołudnie policjanci zatrzymali na terenie gminy Żagań trzech nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za… kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Wczoraj o godz. 11.00 w Miodnicy, policjanci z żagańskiej patrolówki zatrzymali do kontroli trzech rowerzystów. W czasie sprawdzania ich stanu trzeźwości okazało się, że wszyscy są pod wpływem alkoholu. Badanie alkometrem wykazało, że rowerzyści mieli kolejno 1,2; 1,6 i 2,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych osobowych rowerzystów w policyjnej bazie okazało się, że jeden z nich, 57-latek, jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Recydywista został zatrzymany i dziś zostanie przewieziony do aresztu śledczego.

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Uważaj! Pijany rowerzysta stwarza takie samo zagrożenie w ruchu drogowym, jak kierujący samochodem, motorem czy pieszy idący po jezdni. Jeśli widzisz – reaguj! Może swoją postawą uratujesz komuś Życie, a może ktoś uratuje Je Tobie?

Tylko podczas minionego weekendu policjanci w województwie lubuskim zatrzymali 22 nietrzeźwych kierujących.

Powrót na górę strony