Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O dziewiątej rano 1,5 promila

Kierowca forda jechał całą szerokością ulicy Poziomkowej, miał problemy z jazdą po swoim pasie ruchu. Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zareagowali natychmiast i zatrzymali auto do kontroli. 27-latek był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci każdego dnia reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że ulicami i drogami naszego powiatu porusza się kierowca po alkoholu. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Piaseczyńska Policja walczy z całą surowością z pijanymi kierowcami, nie ma dla nich żadnego pobłażania.

Do zdarzenia doszło o 9.00 rano. Policjanci z piaseczyńskiej drogówki patrolowali rejon ulicy Poziomkowej, gdzie zauważyli jadącego forda. Osoba siedząca za kierownicą miała wyraźne problemy z jazdą po swoim pasie ruchu, auto jechało wężykiem.

Policjanci zareagowali błyskawicznie i zatrzymali forda do kontroli. Gdy auto bezpiecznie się zatrzymało na poboczu drogi, policjanci podeszli do kierowcy. Mężczyzna siedzący za kierownicą był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Arkadiusz S. usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony