Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wsiadła za kierownicę z promilami i bez prawa jazdy

Kontrola forda jadącego w nocy przez Sade Budy zakończyła się zatrzymaniem kierującej. Siedząca za kierownicą 26-latka nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci szybko odkryli, że kobieta nie posiada również prawa jazdy i jest nietrzeźwa. Badanie wykazało promil alkoholu w jej organizmie. Za przestępstwo drogowe Magdalenie N. grozi teraz do 2 lat więzienia.

Policjanci z Jaktorowa, którzy około 22.30. patrolowali ulice w miejscowości Sade Budy postanowili zatrzymać do kontroli nadjeżdżającego forda. Kierującą samochodem okazała się 26-letnia mieszkanka Jaktorowa. Gdy policjanci poprosili kobietę o dokumenty pojazdu, ta oświadczyła, że zostawiła je w domu. Funkcjonariusze sprawdzili w policyjnej bazie danych, czy Magdalena N. posiada uprawnienia do kierowania samochodami. Szybko wyszło na jaw, że kierująca nie ma prawa jazdy.

Podczas rozmowy z kobietą policjanci wyczuli od niej zapach alkoholu. Postanowili natychmiast skontrolować stan trzeźwości 26-latki. Wynik badania wykazał promil alkoholu w jej organizmie. Kierująca trafiła do komisariatu, a jej samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości Magdalena N. odpowie teraz przed sądem. Grozi jej za to nawet 2 lata więzienia.

( źródło: KSP)

Powrót na górę strony