Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany Litwin w skradzionym samochodzie

Nietrzeźwy Litwin kierujący skradzionym na terenie Austrii fordem wpadł w ręce polskich stróżów prawa. Skierniewiccy policjanci zatrzymali 36 letniego obywatela Litwy, który kierował samochodem ford galaxy będąc nietrzeźwym. Jak ustalili funkcjonariusze samochód został skradziony na terenie Austrii.

Dyżurny skierniewickiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że krajową ósemką porusza się samochód ford, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierowca może być pijany. Po chwili funkcjonariusz odebrał kolejny telefon z informacją, że pojazd ten wpadł do rowu i dachował. Gdy na miejsce dojechali policjanci ruchu drogowego okazało się, że w przewróconym aucie brak jest kierowcy. Świadkowie zdarzenia poinformowali policjantów, że kierowca oddalił się w kierunku pobliskiego lasu. W trakcie sprawdzania okolicy mundurowi zatrzymali podejrzewanego o kierowanie fordem z austriackimi tablicami rejestracyjnymi. Okazał się nim 36 letni obywatel Litwy. Wynik badania zawartości alkoholu w organizmie był jednoznaczny - ponad 3,2 promila.

Pijany pirat drogowy został zatrzymany i dowieziony do Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach celem wykonania dalszych czynności. Już na miejscu zaproponował policjantom korzyść 30 złotych za odstąpienie od ukarania. W trakcie wstępnych oględzin pojazdu, którym kierował, okazało się że stacyjka jest uszkodzona. W związku z podejrzeniem kradzieży pojazdu został sprawdzony w policyjnych bazach jednak nie figurował w nich jako utracony w wyniku przestępstwa. Nie zmyliło to jednak czujnych stróżów prawa, którzy za pośrednictwem Komendy Głównej Policji skontaktowali się z austriackimi policjantami informując ich o całym zdarzeniu. Gdy tamtejsi funkcjonariusze dotarli do właściciela dopiero po interwencji stróżów prawa zorientował się, że samochód został mu rzeczywiście skradziony. W chwili obecnej we współpracy z Policją austriacką ustalane są okoliczności kradzieży forda galaxy. Obywatel Litwy został zatrzymany i będzie przesłuchany przez Prokuratora Rejonowego w Skierniewicach, który zadecyduje o dalszym jego losie.

(Źródło: KWP w Łodzi)

Powrót na górę strony