Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu majowego

Długi majowy weekend to w sumie 453 wypadki, w których zginęło 37 osób, a 587 zostało rannych. Zmienne warunki atmosferyczne towarzyszące kierowcom w tym roku nie ułatwiały jazdy, ale gdyby nie za szybka prędkość, brak rozwagi na drodze to tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń mogło być mniej. W ciągu czterech dni majówki policjanci zatrzymali 2335 pijanych kierowców.

W tym roku długi majowy weekend rozpoczął się już w piątek, tego samego dnia rozpoczęła się policyjna akcja „Długi weekend”. Na trasach wylotowych z miast pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali kierowców, którzy przekraczali prędkość, sprawdzali san techniczny pojazdów, sprawdzali, czy wszyscy w aucie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, dzieci były przewożone w fotelikach i czy kierowcy nie prowadzą na podwójnym gazie.

Niestety, znaleźli się kierowcy, do których policyjne apele nie docierają. Zbyt szybka i brawurowa jazda, wyprzedzanie na trzeciego, nie ustępowanie pierwszeństwa to najczęstsze przyczyny wypadków, do których doszło w trakcie majowego weekendu. W sumie na polskich drogach doszło do 453 takich zdarzeń, w których śmierć poniosło 37 osób, a 587 zostało rannych. W ciągu czterech dni tegorocznej majówki, funkcjonariusze zatrzymali także 2335 nietrzeźwych kierowców.

Statystyki weekendów majowych z poprzednich lat.

Powrót na górę strony