Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – finał ogólnopolski

Testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc, zawody w miasteczku RD – takie wyzwania czekały na dzieci i młodzież biorące udział w Turnieju Bezpieczeństwa w RD, którego finał odbył się z Poznaniu. Była to już 33 edycja tego konkursu, którego głównym celem jest podnoszenie wiedzy z zakresu RD u najmłodszych.

Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruch Drogowym odbył się w Poznaniu. Była to już XXXIII edycja tej imprezy. Rozgrywki finałowe trwały dwa dni 11 i 12 czerwca. Podczas pierwszego dnia konkursu zawodnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a także zmagali się na zawodach w miasteczku ruchu drogowego oraz sprawdzili swoje umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Drugiego dnia w czasie festynu pod hasłem „Niebiescy dzieciom” zorganizowanego przez poznańskich policjantów, w pobliżu hali sportowej Arena odbyła się ostatnia konkurencja – jazda po torze przeszkód. To właśnie na tej imprezie, na scenie głównej po godzinie 16.00 nastąpiło podsumowanie turnieju i rozdanie nagród.

Sędzią Głównym zawodów był mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wśród szkół podstawowych zajęła szkoła w Czarnej (woj. podkarpackie), a wśród szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 w Koluszkach (woj. łódzkie). Indywidualnie rywalizację wygrali: Dominik Grzesiński ze Szkoły Podstawowej w Komornikach i Tomasz Stryjewski z Gimnazjum nr 1 we Włoszczowej.

Zwycięscy otrzymali dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Poniżej zamieszczamy klasyfikację drużynową i indywidualną w finale tegorocznego turnieju.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony