Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 14-latek na rowerze

Koszalińscy policjanci przez całe wczorajsze popołudnie i wieczór sprawdzali trzeźwość na drogach naszego powiatu. W ciągu kilku godzin zatrzymali aż 10 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Wśród nich był 14-letni chłopiec.

Kierowcy decydujący się na podróż na tzw. podwójnym gazie to wciąż ogromny problem na drogach. By zapobiec niebezpiecznym zdarzeniom z udziałem takich nieodpowiedzialnych osób, koszalińscy policjanci nieustannie prowadzą działania kontrolne. Dzięki temu eliminują z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców.

Wczoraj przez całe popołudnie i wieczór policjanci zatrzymali aż 10 mężczyzn, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Siedmiu z nich odpowie za popełnienie przestępstwa zagrożonego karą do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast pozostali poniosą odpowiedzialność za wykroczenie.

Niechlubny rekordzista to 48-letni rowerzysta, który jechał drogą krajową nr 11 mając we krwi prawie 4 promile alkoholu. Z kolei 25-latek bez uprawnień do kierowania jechał oplem mając 2,5 promila w organizmie. O godzinie 2 w nocy policjanci zatrzymali również nietrzeźwego rowerzystę. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że okazał się nim 14-letni chłopiec. Miał we krwi 0,6 promila alkoholu. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Podczas działań zatrzymano również 4 kierowców, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz 7 osób poszukiwanych.

Policjanci będą przeprowadzać podobne kontrole przez całe wakacje.

 

 

(KWP Szczecin / mag)

 

Powrót na górę strony