Wydarzenia

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IV Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkolnictwa Specjalnego - Police 2011

W dniach 16-18 czerwca br. na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Policach odbył się finał IV Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla wychowanków szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze, a także rozwijanie wśród młodzieży wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej jest imprezą ogólnopolską skierowaną do młodzieży szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych. Ma charakter wieloetapowy. Na podstawie indywidualnych wyników uzyskanych w eliminacjach szkolnych tworzone są trzyosobowe drużyny, które reprezentują szkoły na dalszym etapie turnieju. W finale ogólnopolskim udział biorą zwycięskie drużyny w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych, wyłonione w finałach wojewódzkich.

Do zadań finalistów ocenianych przez jury należało: rozwiązanie testów ze znajomości prawa o ruchu drogowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda sprawnościowa rowerem oraz jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego w specjalnie przygotowanym przez organizatorów miasteczku ruchu drogowego.

Finał w Policach został zorganizowany profesjonalnie. Na szczególe wyrazy uznania zasługuje nauczyciel z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Policach, Pan Wiesław Kęsy, który zdobył uznanie policjantów Biura Ruchu Drogowego KGP swoim zaangażowaniem w przygotowanie finału. Jak podkreślają podkom. Jarosław Gnatowski i podkom. Wojciech Ratyński z BRD KGP - goście honorowi, a zarazem obserwatorzy zawodów, dzięki takiemu przygotowaniu turnieju wszyscy jego uczestnicy byli zwycięzcami, bez względu na ostateczną klasyfikację. Organizatorzy przygotowali dla młodzieży również niespodziankę – wycieczkę nad morze, co było wielką atrakcją dla uczestników.

Zwycięzcy, jak również wszystkie drużyny otrzymali dyplomy, puchary oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wyniki indywidualne:

kat. gimnazjum kat. szkoła podstawowa
I miejsce - Piotr Piotrowski I miejsce - Maciej Szabłowski
II miejsce - Dawid Jaworski II miejsce - Patryk Szymański
III miejsce - Patryk Zieliński III miejsce - Dominik Janikowski

Wyniki drużynowe:

kat. gimnazjum kat. szkoła podstawowa
I miejsce - SOSW Wschowa I miejsce - SOSW Wschowa
II miejsce - SOSW nr 2 Police II miejsce - SOSW nr 2 Police
III miejsce - GS nr 11 Kalisz III miejsce - ZSS Twardogóra

Źródło: BRD KGP/ks
 

Powrót na górę strony