Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Alkohol przyczyną tragedii
W policyjnym areszcie trzeźwieje 16-letni uczestnik wypadku w Krościenku Wyżnym. Chłopiec kierował samochodem, przewożąc czworo swoich znajomych. Wszyscy wcześniej pili alkohol. Brawurowa jazda skończyła się wywrotką i ciężkimi obrażeniami 17-latka, który jechał na dachu auta. Niestety, młody człowiek zmarł w szpitalu.
25.03.2010 -
Miał 3 promile, dawał 2 tys. zł
Policjanci Ruchu Drogowego zielonogórskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w zamian za odstąpienie od ukarania go, chciał wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 2 tys. zł – po tysiącu dla każdego z policjantów. Mężczyzna jechał samochodem - miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
25.03.2010 -
Sprawca śmiertelnego wypadku zatrzymany po 2 latach
O tym, że nikt nie może się czuć bezkarnie przekonał się 27-letni mieszkaniec Okrzei. Mężczyzna pod koniec 2007 roku w Grabowie Szlacheckim śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Mimo, że sprawa została umorzona, policjanci z Ryk nie dali za wygraną. Po dwóch latach sprawca trafił w ich ręce. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
25.03.2010 -
Skradzionym w Brwinowie citroenem rozbili się pod Grodziskiem
Wezwanie do wypadku w Żukowie grodziscy policjanci zakończyli zatrzymaniem dwóch jego uczestników. Funkcjonariusze szybko odkryli, że rozbity samochód, którym podróżowali mężczyźni, to skradziony poprzedniego dnia w Brwinowie citroen jumper. 25-latek i 26-latek po uderzeniu w drzewo i zderzeniu z ciężarówką znaleźli się w szpitalu. Policjanci ustalają okoliczności wypadku oraz udział zatrzymanych mężczyzn w kradzieży samochodu.
25.03.2010