Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Uciekał z przebitymi oponami, został zatrzymany przez policjantów
Pościgiem transgranicznym zakończyła się ucieczka 46-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który jadąc samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej czeskim funkcjonariuszom. Kontynuacja wspólnych działań pościgowych na terenie Polski z udziałem policjantów z Lubawki doprowadziła do zatrzymania kierowcy. Mężczyzna uciekał z przebitymi oponami, bo jak się okazało, był poszukiwany. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
26.07.2016 -
Policjanci na Master Truck
Mundurowi z Opola aktywnie uczestniczyli w zlocie tuningowanych samochodów ciężarowych. Zlot odwiedziło kilkanaście tysięcy osób z kraju i z zagranicy. Jak co roku funkcjonariusze na swoim stoisku propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem uczestników tej imprezy.
26.07.2016 -
Policjanci pomogli kobiecie w 9 miesiącu ciąży bezpiecznie dotrzeć do szpitala
Policjanci z drogówki udzielili pomocy i wsparcia parze, która pilnie musiała dotrzeć do szpitala. Sytuacja o tyle była dramatyczna, że dziecko, które lada moment miało przyjść na świat znajdowało się w stanie zagrażającym życiu lub zdrowiu. Policjanci natychmiast zaczęli pilotować samochód i umożliwili parze bezpieczne dotarcie do placówki.
26.07.2016 -
O włos od tragedii - rowerzystę na przejściu ocaliło zderzenie osobówki z taksówką
Kierowca rozpędzonego lexusa - z sobie tylko znanych powodów - wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Olbrzymie szczęście miał rowerzysta, który o mały włos nie został przez niego potrącony. W lexusa z kolei uderzyła taksówka, która wjechała na skrzyżowanie „na zielonym” świetle. Zderzenie tych dwóch pojazdów być może ocaliło życie rowerzyście. W wyniku zderzenia obrażenia odniosła pasażerka lexusa. Jego kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.
25.07.2016 -
Wrocławski policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał złodzieja
Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał po pościgu mężczyznę podejrzanego o kradzież na jednej ze stacji paliw. Łupem sprawcy padł olej silnikowy. Skradzione mienie, odzyskane przez policjanta, wróciło do właściciela. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd.
25.07.2016 -
Policjant po służbie zatrzymał kierowcę, który miał ponad 3 promile
W czasie wolnym od służby policjant zatrzymał 38-letniego kierowcę volkswagena, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie niemal taranował i zmuszał do ucieczki inne pojazdy znajdujące się na jego drodze.
25.07.2016 -
Tymczasowy areszt dla pirata drogowego
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące zastosował sąd wobec zatrzymanego pirata drogowego, który trafił do aresztu Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, a podejrzany jest o narażenie innych osób, w tym 3 – latka, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz zniszczenie innego samochodu. Zatrzymany usłyszał też zarzut posiadania narkotyków, gdyż policjanci znaleźli przy nim marihuanę.
24.07.2016 -
Nowy sprzęt dla wrocławskich policjantów ruchu drogowego
Wrocławscy policjanci ruchu drogowego otrzymali nowy sprzęt, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie oraz podczas wzmożonych działań prowadzonych na drogach i stanowić będzie uzupełnienie policyjnego wyposażenia. Nowe dymomierze oraz urządzenia do badania stanu trzeźwości zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta Wrocław.
22.07.2016 -
Policjanci i księża na drodze
W związku ze świętem patrona kierowców, św. Krzysztofa, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wspólnie z księżmi z Parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja prowadzili działania prewencyjne związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przeprowadzali kontrole drogowe i przypominali o przestrzeganiu przepisów obowiązujących kierowców, natomiast ksiądz przywoływał „kodeks etyczny”, o którym powinien pamiętać każdy prowadzący pojazd. Wszystkie osoby otrzymały od duchownych obrazek ze świętym Krzysztofem.
28.07.2015 -
Kontrole autobusów – „Bezpieczny autobus”
Przypominamy, że Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu uruchomił punkt kontroli autobusów, który podobnie jak w latach ubiegłych został usytuowany na parkingu przy ul. Ślężnej tuż obok Wzgórza Andersa. Ponadto dzięki usłudze „Bezpieczny Autobus” dostępnej pod adresem internetowym: www.bezpiecznyautobus.pl każdy zainteresowany może sprawdzić, czy autokar jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Aby dokonać sprawdzenia wystarczy tylko wpisać nr rejestracyjny pojazdu.
14.07.2015 -
Działania "Bezpieczne przejście"
Policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pn. „Bezpieczne przejście”. Funkcjonariusze obserwowali i reagowali na negatywne zachowania kierowców oraz pieszych. Do działań wykorzystano również Mobilne Centrum Monitoringu. Wszystko po to by eliminować nieprawidłowe zachowania kierowców względem pieszych i pieszych względem kierowców.
14.07.2015 -
Nowe przepisy dotyczące kierowców
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
20.05.2015 -
Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci
Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.
20.05.2015 -
Policjant kieruje ruchem – czy wiesz, jak zareagować? Koniecznie obejrzyj
Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Obecnie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach jest standardem, dlatego też widok funkcjonariusza kierującego ruchem zaliczyć można do rzadkości. Praktyka pokazuje jednak, że w sytuacjach, gdy polecenia wydaje właśnie policjant, wielu z kierowców i pieszych nie wie, jak się zachować. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo reagować na wydawane przez policjanta sygnały, obejrzyjcie nasz film!
11.05.2015 -
Kolejny raz apelujemy: „Patrz w lusterka"
Wodzisławscy policjanci, realizując założenia kampanii śląskiej drogówki „Szacunek + Zrozumienie + Rozwaga = Bezpieczeństwo”, wzięli udział w akcji prowadzonej przez Grupę Motocyklową Mroczne Duchy "Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie". Mundurowi zachęcali do kultury na drodze, a motocykliści apelowali do kierowców, aby spoglądali częściej w lusterka, gdyż nie są jedynymi użytkownikami dróg.
16.04.2015
