Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Czy ten kierowca przewiduje zagrożenia?
Publikujemy film z policyjnego wideorejestratora. Widać na nim fiata pędzącego 160 km/h w terenie, w którym obowiązuje ograniczenie do 70... Na prezentowanym odcinku DK 88 najczęściej dochodzi do tragicznych wypadków. Tydzień temu zginęły tu trzy osoby. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierowca z Gliwic, który znacznie prędkość przekroczył, zapłacił 500 zł mandatu i otrzymał 10 punktów karnych. Za kilka dni wejdą w życie nowe przepisy, które spowodują, że podobne sytuacje zakończą się utratą prawa jazdy.
16.04.2015 -
Mając blisko pół promila wiózł autobusem dzieci do szkoły
Zambrowscy policjanci zatrzymali kierowcę autobusu szkolnego, który będąc pod wpływem alkoholu wiózł dwadzieścioro dzieci do szkół. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko pół promila. 52-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego postępowaniem zajmie się dalej sąd.
30.03.2015 -
Stracił prawo jazdy za prędkość i wyprzedzanie na pasach
Miliccy policjanci zatrzymali kierowcę, który przekraczając prędkość, wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych. Kierowca na „40” jechał ponad 90 km/h. Z uwagi na zagrożenie, które spowodował, a także jego dotychczasowy „dorobek” w postaci mandatów karnych za podobne wykroczenia, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a materiały wraz z wnioskiem o ukaranie pirata drogowego, prześlą do sądu. Policjanci wnioskować też będą zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.
13.03.2015 -
Policjanci zbadali trzeźwość blisko 1000 kierowców
„Lejek” - pod taką nazwą ostródzcy policjanci przeprowadzili działania, które skierowane były przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego. W sumie funkcjonariusze przebadali blisko 1000 kierujących. Również w innych miastach na terenie województwa trwały podobne działania. Wszystko po to aby jeździło nam się bezpieczniej.
13.03.2015 -
Coś o pieszych, dla pieszych i nie tylko...
Jak doskonale wiemy bezpieczeństwo pieszych zależy często od bardzo wielu czynników. Tam gdzie jest to tylko możliwe ruch pojazdów oddziela się organizacyjne od ruchu pieszych, niestety całkowite „odseparowanie” jest czasami wręcz niemożliwe. Mając to na uwadze, szczególnie w miejscach niebezpiecznych możemy spotkać policjantów ruchu drogowego, którzy w codziennej służbie realizują zadania zmierzające do ograniczenia zdarzeń i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg.
13.03.2015 -
Nietrzeźwy kierowca busa wiózł blisko 20 dzieci do szkoły
Przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez policjantów ze zgorzeleckiej komendy, który nietrzeźwy wiózł busem blisko 20 niepełnosprawnych dzieci na zajęcia do szkoły. Do zatrzymania doszło w godzinach rannych, podczas kontroli pojazdów. Uczniowie musieli zaczekać na innego kierowcę.
09.03.2015 -
"Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań
Dziś rano policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 19,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Funkcjonariusze ujawnili 43 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, zatrzymali też 34 prawa jazdy. To wynik kontroli przeprowadzonych w ramach działań "Trzeźwy poranek".
09.03.2015 -
Tydzień z pracy policjantów ruchu drogowego. Wniosek - noga z gazu
Nadmierne przekroczenia prędkości, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy rozmowy przez telefon to codzienne przypadki podczas pracy ostródzkich funkcjonariuszy ruchu drogowego. Tylko w mijającym tygodniu policjanci ujawnili ponad 80 wykroczeń na drogach powiatu. Najczęściej kończy się to mandatem, jednak w drastycznych przypadkach policjanci zatrzymują uprawnienia i kierują sprawę do sądu.
06.03.2015 -
Z 3 promilami i 7 pasażerami jechał do Belgii
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę busa, który mając 3 promile alkoholu w organizmie przewoził siedmiu pasażerów. 36-letni kierowca forda wiózł ich do Belgii. Jeden z podróżujących zaniepokoił się zachowaniem kierowcy i zadzwonił na policję.
04.03.2015 -
Wsiadł za kierownicę pomimo dwóch sądowych zakazów. Zginął w wypadku
Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz prokurator pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Młyńsko-Olszyny. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów zginął 51-letni kierowca z daihatsu, który miał dwa zakazy prowadzenia pojazdów.
04.03.2015 -
Po pościgu zatrzymany pirat drogowy, który ukradł paliwo ze stacji benzynowej
Policjanci z trzebnickiej drogówki po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę forda, który ukradł paliwo na stacji benzynowej, nie zatrzymał się do kontroli i uciekając krajową 5 łamał kolejne przepisy. Policyjna kamera zarejestrowała karkołomne wyczyny kierowcy. Mężczyźnie już zatrzymano prawo jazdy, za kradzież paliwa oraz pozostałe wykroczenia w ruchu drogowym odpowie przed sądem.
24.02.2015 -
Jego jazda wzbudziła podejrzenia policjantów. Okazało się, że jest pijany
Od stycznia 2015 roku na warmińsko-mazurskich drogach policjanci ujawnili 468 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Ostródzcy policjanci ruchu drogowego monitorując sytuacje na krajowej 16, zauważyli samochód, którego kierowca jechał „wężykiem”. Piotr A. miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na okres nawet 10 lat.
24.02.2015 -
Powiat nowomiejski wyróżniony za najwyższy poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie warmińsko-mazurskim
Przedstawiciele powiatu nowomiejskiego zostali wyróżnieni za osiągnięcie najlepszego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie warmińsko-mazurskim. Podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnienia otrzymali Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim oraz Starosta nowomiejski.
13.02.2015 -
„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” – wyniki policyjnych działań
Dolnośląscy policjanci przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek, technicznej ochrony. Jak się okazuje, podstawowe przepisy zna prawie każdy, jednak o tym, że nie wszyscy się do nich stosują, mówią policyjne statystyki. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili blisko 1360 wykroczeń, popełnionych przez kierujących pojazdami, rowerzystów i pieszych.
19.01.2015 -
Święta na drodze - apelujemy o bezpieczną jazdę
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy z najbliższą rodziną. Wiele osób pokonana samochodami niekiedy duże odległości, żeby do niej dojechać. Dlatego każdy z nas, siadając za kierownicę, powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które wiezie. Apelujemy o spokojną i rozsądną jazdę – aby te święta były dla nas radosnym czasem i nie skończyły się tragedią.
24.12.2014